Zavolejte nám

+420 775 429 331

Napište nám
}
Jsme k dispozici

po-pá 8-17 hod.

FAQ

Nejčastější otázky

 

Vytvořili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky se kterými se setkáváme Pokud nenaleznete odpovědi níže, určitě nás kontaktujte. Náš tým je připraven vám s čímkoli poradit.
Proč tepelné čerpadlo značky IVT?

Kvalitní výrobky, kde prezentované parametry technologií korespondují s reálným provozem.  Naší firemní odborníci řeší případný servis, nastavení regulace.  Velkou výhodou je seriózní podpora a komunikace přímo od IVT. IVT čerpá zkušenosti z tisíců namontovaných tepelných čerpadel na území ČR a pyšní se velmi širokým portfóliem výrobků, které uspokojí potřeby i toho nejnáročnějšího zákazníka. 

Jste IVT CENTRUM, co to znamená?

Náš firemní tým je vyškolen na IVT technologie, jak v oblasti topenářských a elektrikářských profesí, tak v servise, obchodní činnosti i projekci.

Působíme v kanceláři na Praze 4 a naše další firma TEPELNÁ ČERPADLA MORAVA s.r.o. v Rožnově pod Radhoštěm a v Ostravě – Porubě. Každé středisko má své zázemí i tým, nicméně působíme jako jedna firma.

Kolik namontujete tepelných čerpadel za rok?

Ročně namontujeme okolo 80 ks tepelných čerpadel. Další instalace se týkají podlahových vytápění nebo rekuperačních jednotek.  Poslední dobou se stává trendem také komplexní řešení pro pasivní dům, které umíme rovněž zajistit.

Kde působíte?

Našim kontaktním místem je kancelář na Praze 4 pro Středočeský kraj. Realizované zakázky máme i v jiných částech ČR a v zahraničí. Vždy záleží na rozsahu práce, ale v podstatě se nebráníme realizovat zakázky i mimo své pole působnosti. 

Vyřizujete dotace?

Zajišťujeme kompletní administrativu spojenou s vyřízením dotací v kotlíkové dotaci, Nová zelená úsporám a pasivní domy. Žádost dle všech specifikací zpracujeme za vás, vy už jen čekáte na peníze. Jsme ověřený dodavatel dotací. 

Jakými typy realizací se zabýváte?

Součástí referencí je nespočet realizací technologií v  rodinných domech. Taktéž bytové domy, hotely, developerské projekty, zámky, haly. Řešili jsme i specifické zakázky z různých technologických procesů, kde jsme využili odpadního tepla a zužitkovali jej např. pro ohřev teplé užitkové vody, či vytápění. Díky historii a zkušenostmi z projekcí, realizujeme kaskádní instalace více tepelných čerpadel vzduch – voda, země – voda, voda – voda, které chladí, topí, ohřívají teplou vodu, bazény a jiné potřeby objektů.

S jakými technologiemi máte zkušenost?

Zrealizované máme tepelná čerpadla vzduch – voda, země – voda s vrty, země – voda s plošným kolektorem, voda – voda. O tyto technologie je také největší zájem. 

Zabýváte se projekční činností?

Ano, technickým návrhem, výpočtovým návrhem, hydraulickým návrhem, měřením a regulací. Pro tyto profese máme odpovídající software.

Co je lepší? Vzduchové nebo zemní tepelné čerpadlo?

Záleží na více faktorech .. situací objektu, potřeb každého zákazníka. Jednoduše lze říci, že vzduchové TČ je levnější. Nicméně zemní TČ má delší životnost, není závislé na změně teplot, nižší provozní náklady, technologie je celá uvnitř domu. Proto je potřeba se podívat na každou instalaci a návrh individuálně a zjistit potřeby zákazníka. Přirovnal bych tuto otázku .. Jaké si mám koupit auto? Pokud bydlím na horách, využiji zřejmě 4×4. Každý návrh má své potřeby a ty je zapotřebí znát ..

Plynový kotel nebo tepelné čerpadlo?

Obecně ušetří tepelné čerpadlo 50% nákladů oproti plynovému kotli. Při větších potřebách a výkonech daleko více. Pořizovací náklady jsou u zmiňovaných technologií obdobné. Realizace plynové přípojky, komínu .. Na druhou stranu investice do tepelného čerpadla. Díky tepelnému čerpadlu máme nižší tarif na elektřinu pro celý rodinný dům, neřešíte revize. Záleží na zvoleném typu tepelného čerpadla vzduch – voda, či země – voda. Návratnost investice běžně vychází okolo 4-5 let a pak šetřím.

Elektrokotel nebo tepelné čerpadlo?

Provozní náklady tepelného čerpadla oproti elektrokotli jsou třetinové. Investice do elektrokotle nízká oproti tepelnému čerpadlu. Doba návratnosti cca 4-5 let. Elektrokotel je z hlediska provozních nákladů nejdražší investice.

Kotel na tuhá paliva nebo tepelné čerpadlo?

Provozní náklady budou totožné. Je potřeba si uvědomit a zhodnotit, zda úspora peněz do investice kotle na tuhá paliva se vyplatí. Každoročně řeším dřevo, které musí vyschnout. Práce s tímto spojená, uskladnění, nepořádek, diskomfort tepla, které závisí na skutečnosti, kdy zatopím. Tepelné čerpadlo je bezobslužné, nízký tarif elektřiny pro celý dům, stálá teplota v domě po celý rok. Zabírá daleko méně místa a není okolo ní nepořádek. Je možno tuto technologii ovládat přes mobilní telefon na dálku jednoduchou aplikací jak pro IOS, tak Android .. Tyto důvody je potřeba zvážit do budoucna, abychom si nezvyšovali investiční náklady případnou změnou technologie.

Zavolejte nám

+420 775 429 331

Napište nám

info@tccechy.cz

Jsme k dispozici

po-pá 8-17 hod.

Servis po-pá 8-18 hod.

+420 602 174 001

Specializujeme se na odborné návrhy a instalace tepelných čerpadel pro rodinné domy i stavby většího rozsahu

Instalujeme podlahové vytápění MULTIBETON s unikátním systémem pokládky a doživotní zárukou na celý systém

Montujeme rekuperační jednotky, které zajišťují stále čerstvý vzduch v objektu. Jednotky vytápí i chladí okolní vzduch

Nabízíme služby v oblasti dodávek a montáží fotovoltaických systémů

Potřebujete pomoct s projektovou dokumentací? Náš tým je připraven prodiskutovat s vámi všechny alternativy řešení.

Naše společnost je registrovaným dodavatelem dotací. Postaráme se o vyřízení dotace z dotačních programů, které jsou aktuálně k dispozici.

Kontaktní informace

U dubu 1822/54
Praha 4, 147 00
+420 602 174 001

Sledujte nás